Język angielski w szkole. Wiemy jak to robić

nauka angielskiego w szkole

Codzienne lekcje angielskiego, klasa dwujęzyczna, współpraca z ośrodkiem Cambridge, obecność native speakerów. To tylko niektóre argumenty, które sprawiają, że dzieci chętnie uczą się języka angielskiego właśnie w szkołach i przedszkolach “Promyk” w Szczecinie. Język angielski w naszej szkole to nasza wizytówka!

Czy każdy powinien umieć angielski? 

Odpowiedź na to pytanie jest oczywista…nie każdy. Z pewnością znajomość języka angielskiego pomaga w wielu aspektach życia. Jako dorośli zdajemy sobie sprawę jak często możemy go wykorzystać. Nasi uczniowie mimo młodego wieku bardzo dobrze korzystają z umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Jest to uniwersalny język wykorzystywany w każdym zakątku świata. Między innymi dlatego ważne jest aby młodzi ludzie traktowali znajomość angielskiego jako coś naturalnego. 

Co sądzą nasi uczniowie? 

Nauka języka jest ważna od najmłodszych lat życia. Przede wszystkim dlatego, że dzieci świetnie przyswajają wiedzę. Chłoną jak gąbka nowe słówka, co wpływa korzystnie na ich rozwój. Posiadają niesamowite umiejętności do przyswajania wiedzy bez dużego wysiłku. Nauka języka przez zabawę powoduje, że jest dla najmłodszych uczniów ciekawym doświadczeniem i daje świetne podłoże do rozwoju nauki w kolejnym etapie edukacyjnym. W naszych placówkach  wiemy jak ważne jest wczesne przygotowanie do nauki angielskiego od najmłodszych lat. 

Już w przedszkolu dzieci biorą udział w zajęciach języka angielskiego prowadzonych codziennie. Ćwiczą pamięć i poszerzają horyzonty. Kontynuując naukę w naszej szkole uczniowie rozwijają swoje umiejętności i rozbudowują w znaczny sposób swój zasób słownictwa. 

Nasi angliści

Od początku istnienia naszej szkoły języki obce, w szczególności język angielski odgrywa ważną rolę w edukacji. Nasi nauczyciele to ludzie, którzy nieprzypadkowo wybrali swój zawód. To ludzie z pasją. Angliści wkładają dużo wysiłku, aby uczniowie na zróżnicowanym poziomie zdobyli jak największą wiedzę. Przez cały czas dokładamy wszelkich starań w celu rozwijania i wprowadzania ciekawych metod dydaktycznych. Nie spoczywamy na laurach. Bierzemy udział w szkoleniach i kursach. Sytuację naszych uczniów omawiamy na bieżąco, aby uzyskać najlepsze na egzaminach.   

Wiemy jak uczyć

Uczniowie naszej szkoły korzystają z rozszerzonego programu nauczania przygotowanego przez wydawnictwo Cambridge. Jest to program zaprojektowany specjalnie z myślą o uczniach szkół podstawowych. Podręcznik, jak i ćwiczenia, 

z których korzystamy codziennie dają możliwość uzyskania wszechstronnej wiedzy w zakresie znajomości języka angielskiego. 

Zróżnicowane ćwiczenia pomagają w rozwoju najważniejszych umiejętności związanych z językiem angielskim: czytanie ze zrozumieniem, słuchanie, pisanie, konwersacje oraz gramatykę. Wszystkie umiejętności są wprowadzane za pomocą ciekawych zadań, tematycznych piosenek, wierszy oraz historyjek. Sprawia to, że uczniowie z zainteresowaniem czekają na kolejne lekcje. 

Podręcznik to nie wszystko

Poza podręcznikami nasi uczniowie biorą udział w zajęciach prowadzonych przez native speakerów. Bardzo często odwiedzają nas goście z zagranicy, którzy opowiadają o zwyczajach, kulturze i życiu w innych krajach. Gościliśmy już osoby 

z Gruzji, Niemiec, Hiszpanii, Brazylii. Mimo różnorodności wszyscy porozumiewali się z naszymi uczniami właśnie w języku angielskim. Jest to dodatkowa możliwość, aby w praktyce wykorzystać znajomość języka angielskiego. 

Język angielski w szkole: certyfikaty i konkursy

Uczniowie zdobywają doświadczenie, mogą sprawdzić swoją wiedzę z języka angielskiego biorąc udział w wielu konkursach: szkolnych i ogólnopolskich. Dzięki temu mają większą świadomość własnych umiejętności i nabierają pewności siebie, która w dzisiejszych czasach jest nie do przecenienia. Stają się odważni a presja czasu, która jest związana z konkursami lepiej przygotowuje ich do egzaminów końcowych.

Jeśli uczniowie wyrażają chęć mogą przystąpić do pierwszego w swoim życiu egzaminu potwierdzającego wiedzę z języka angielskiego zakończonego otrzymaniem prestiżowego certyfikatu Cambridge. Egzaminy Cambridge YLE to seria testów międzynarodowych przeznaczonych dla uczniów szkoły podstawowej  stanowiące wiarygodną ocenę kompetencji ucznia. Testy te są przygotowane w taki sposób, aby dziecko bezstresowo w przyjaznej i łagodnej atmosferze mogło nabrać pozytywnego doświadczenia podczas pierwszego kontaktu z egzaminami. 

Klasa dwujęzyczna 

W naszej szkole prowadzimy oddziały dwujęzyczne. Oprócz nauczania w języku polskim, prowadzone są również zajęcia w języku angielskim. Uczniowie wybierają przedmiot według swoich zainteresowań, może to być: matematyka, chemia, geografia lub historia. Wpływa to korzystnie na rozwój intelektualny dziecka i pomaga w zdobywaniu większych umiejętności w zakresie języka angielskiego.

O czym marzą uczniowie 

Wiemy, jakie plany i marzenia mają nasi uczniowie. Mimo młodego wieku rozumieją jak ważna jest umiejętność posługiwania się językiem angielskim. Zdają sobie sprawę, że angielski przyda im się nie tylko na egzaminach ale również otwiera im lepsze możliwości. Nasi uczniowie chcieliby studiować za granicą, podróżować i poznawać inne kultury. Wiedzą, że angielski jest potrzebny w celu osiągnięcia sukcesu.

Już teraz wielokrotnie mieli szansę aby w praktyce wypróbować swoje umiejętności jeżdżąc z rodzicami na wycieczki. Sprawia to, że mają motywację do nauki angielskiego. My jako ich nauczyciele dążymy do najlepszego ich przygotowania.

W naszej szkole przygotowujemy dzieci, aby z sukcesem realizowały swoje marzenia.