O szkole

馃憜 Zobaczcie nas w filmowej wersji! Je艣li jednak chcecie dowiedzie膰 si臋 jeszcze wi臋cej – przeczytacie koniecznie ten artyku艂.

Szko艂a prywatna w Szczecinie na wysokim poziomie

Ka偶de niezwyk艂e miejsce wyrasta z marzenia. O tym, 偶eby stworzy膰 przyjazn膮, nowoczesn膮 i otwart膮 szko艂臋 dla dzieci w Szczecinie marzy艂a dyrektor znanych i cenionych w Szczecinie przedszkoli „Promyk” Helena Grzywacz. Stworzy艂a ona pierwsze w Szczecinie przedszkola niepubliczne jeszcze na pocz膮tku lat 90. Najs艂ynniejsz膮 plac贸wk膮 do dzi艣 jest przedszkole przy ulicy Grodzkiej w Szczecinie znajduj膮ce si臋 w zielonej enklawie w sercu Starego Miasta.

To miejsce, kt贸rego pierwsi absolwenci s膮 ju偶 doro艣li. Wielu z nich odchodz膮c z przedszkola by艂o 艣wietnie przygotowanych do nauki szkolnej. Przedszkole stawia艂o bowiem zawsze na konsekwentnie realizowany program wychowawczy, a tak偶e zaj臋cia dodatkowe takie jak codzienny angielski, zaj臋cia muzyczne czy wsp贸艂prac臋 z logoped膮. Przez lata „Promyk” sta艂 si臋 do艣wiadczon膮 plac贸wk膮, w kt贸rej mo偶na by艂o spotka膰 najlepsz膮 kadr臋 nauczycieli przedszkolnych i kameralne grupy przedszkolne.

Wieloletnie do艣wiadczenie wyniesione ze wsp贸艂pracy z rodzicami i dzie膰mi ze Szczecina, skuteczne programy nauczania, m.in. j臋zyk贸w obcych po latach zamieni艂y marzenie w pewno艣膰 o tym, aby stworzy膰 szko艂臋 dla absolwent贸w „Promyka”. Mo偶na powiedzie膰, 偶e szko艂a ta jest tak偶e w jakiej艣 mierze przedsi臋wzi臋ciem rodzinnym. Wicedyrektor szko艂y to Kinga Grzywacz, na co dzie艅 ucz膮ca j臋zyka angielskiego i koordynuj膮ca wiele program贸w nauczania, m.in. tych zwi膮zanych z j臋zykiem obcym. Nazwisko nie jest przypadkowe, szko艂a jest zarz膮dzana w g艂贸wnej mierze przez mam臋 i c贸rk臋, kt贸re stanowi膮 艣wietnie zgrany zesp贸艂. Obie 艂膮cz膮 wieloletni膮 praktyk臋 i kompetencje z nowoczesno艣ci膮 oraz m艂od膮 energi膮, kt贸ra pozwala na ci膮g艂y, rozs膮dny rozw贸j szko艂y.

Supermoce szko艂y: j臋zyki i muzykowanie

Szko艂a przy Wa艂ach Chrobrego to nie tylko szko艂a podstawowa to tak偶e Niepubliczna Szko艂a Muzyczna I stopnia Muzyczny Promyk oraz Niepubliczna Og贸lnokszta艂c膮ca Szko艂a Muzyczna I stopnia Promyk. Dzieci ucz臋szczaj膮ce do szko艂y maj膮 wi臋c mo偶liwo艣膰 wyboru – opr贸cz zwyk艂ego kszta艂cenia mog膮 podj膮膰 nauk臋 gry na instrumencie i sko艅czy膰 podstawow膮 szko艂臋 muzyczn膮. Muzyczny charakter szko艂y zosta艂 podkre艣lony niedawno poprzez nadanie szkole imienia patrona, muzyka Ignacego Jana Paderewskiego.

馃憞 Zobacz film – wywiad z naszymi muzykuj膮cymi uczniami.

Drugim, mocnym autem szko艂y jest nauka j臋zyk贸w obcych. To kontynuacja programu przedszkolnego, kt贸ry zak艂ada codzienn膮 nauk臋 j臋zyka angielskiego oraz nauk臋 niemieckiego dwa razy w tygodniu. Szko艂a uczestniczy na co dzie艅 w mi臋dzynarodowych programach j臋zykowych, kt贸re pozwalaj膮 na sprawdzenie wiedzy, ale te偶 sprzyjaj膮 osi膮gni臋ciu bardzo wysokiego poziomu nauczania.

Uczniowie szko艂y s膮 przygotowywani do mi臋dzynarodowych egzamin贸w Cambridge YLE, PET, KET, FCE.

Jednocze艣nie – nauka j臋zyka nie jest trudnym obowi膮zkiem, cz臋sto 艂膮czy si臋 z pasj膮, a u m艂odszych dzieci – z zabaw膮. Starsze maj膮 mo偶liwo艣膰 wyboru w klasie 6, aby do艂膮czy膰 na dwa lata do oddzia艂贸w dwuj臋zycznych. Oznacza to, 偶e w 7 i 8 klasie uczniowie dodatkowo maj膮 zaj臋cia przedmiotowe prowadzone w j臋zyku angielskim i mog膮 zdawa膰 do klas IB w szko艂ach 艣rednich oraz zdawa膰 matur臋 mi臋dzynarodow膮.

馃憞 Zobacz film – wywiad z uczniami, kt贸rzy ucz膮 si臋 j臋zyk贸w obcych naszej w szkole.

Nie tylko nauka: zaj臋cia dodatkowe

Jednym z najsilniejszych atut贸w szk贸艂 prywatnych s膮 zaj臋cia dodatkowe. Nie brakuje ich te偶 w naszej szkole. Co wa偶ne dla rodzic贸w – wszystkie zaj臋cia dodatkowe odbywaj膮 si臋 w ci膮gu dnia szkolnego. Nie ma wi臋c konieczno艣ci, aby wozi膰 dzieci na zaj臋cia dodatkowe w mie艣cie. Dzie艅 szkolny jest wype艂niony zar贸wno lekcjami, jak i odpoczynkiem i mo偶liwo艣ci膮 rozwijania pasji. Dziec mog膮 wybiera膰 spo艣r贸d nast臋puj膮cych zaj臋膰 dodatkowych:

• ceramika
  • robotyka
  • szachy
  • Klub Kreatywnego My艣lenia
  • ko艂o teatralne
  • przedmiotowe ko艂a zainteresowa艅
  • warsztaty artystyczne
  • warsztaty kulinarne
  • Szkolny Klub Sportowy

馃憞 Zobacz film – wywiad z naszymi uczniami o pasjach, kt贸re realizuj膮 w szkole.

W tydzie艅 szkolny zosta艂y wplecione tak偶e zaj臋cia ruchowe. Dzieci w ramach zaj臋膰 wychowania fizycznego (4 razy w tygodniu) maj膮 karate lub taniec, zaj臋cia gimnastyki, zaj臋cia z pi艂kami oraz basen (korzystamy z go艣cinno艣ci Akademii Morskiej oraz Grand Park Hotel).

馃憞 Zobacz film – wywiad z naszymi uczniami o pasjach sportowych.

Wi臋cej o szkole, naszych aktywno艣ciach i przedsi臋wzi臋ciach piszemy na naszym blogu. Zapraszamy tak偶e do 艣ledzenia naszych stron i medi贸w spo艂eczno艣ciowych:

Niepubliczna Szko艂a Podstawowa Promyk Szko艂a jak Dom z Oddzia艂ami Dwuj臋zycznymi im. I. J. Paderewskiego w Szczecinie

Niepubliczna Og贸lnokszta艂c膮ca Szko艂a Muzyczna I stopnia Promyk im. I.J.Paderewskiego w Szczecinie

Niepubliczna Szko艂a Muzyczna I stopnia „Muzyczny Promyk” im. I. J. Paderewskiego w Szczecinie

Niepubliczne Przedszkola i 呕艂obki Promyk w Szczecinie

Promyk Niepubliczna Szko艂a Podstawowa na Facebooku